Ηλειακά Νέα - Νέα & Ειδήσεις από την Ηλεία,Πύργος,Ήλιδα,Ζαχάρω,Ολυμπία.
ΑΚΟΛΟΥΘΗΣΤΕ ΜΑΣ:
Απίστευτο… Κροάτης διαιτητής στο ντέρμπι τη δεύτερης κατηγορίας Λάρισα-Βέροια
Απίστευτο… Κροάτης διαιτητής στο ντέρμπι τη δεύτερης κατηγορίας Λάρισα-Βέροια

Απίστευτο… Κροάτης διαιτητής στο ντέρμπι τη δεύτερης κατηγορίας Λάρισα-Βέροια


Δεν μας… έφταναν οι ξένοι διαιτητές στα ντέρμπι της Superleague, τώρα μπαίνουν και σε ματς της δεύτερης κατηγορίας.

Το αυριανό ντέρμπι κορυφής ανάμεσα στη Λάρισα και τη Βέροια ορίστηκε να το σφυρίξει ο… Κροάτης Ιβάν Μπέμπεκ οποίος μόνο άγνωστος δεν είναι για το ελληνικό κοινό αφού έχει διευθύνει αγώνες της μεγάλης κατηγορίας…

Απ’ την άλλη όμως αν το ελληνικό ποδόσφαιρο χρειάζεται ξένο διαιτητή για αγώνα δεύτερης κατηγορίας… καταλαβαίνει κανείς πως οι Έλληνες διαιτητές είναι πια στο… περιθώριο από το Κλάτενμπεργκ για τα σημαντικά ματς, με ότι αυτό συνεπάγεται.

Εξάλλου ο Αχαϊός Κώστας Ανδριανός με βοηθούς το Μπαλτά και τον Οικονόμου θα σφυρίξει το ματς του Παναθηναϊκού Β με τον Εργοτέλη… τρίο από την Αχαϊα δηλαδή…

Αναλυτικά η 23η αγωνιστική:

Ηρόδοτος – Αιγάλεω (14.00, Ν. Αλικαρνασσού)

Διαιτητής: Τσαγκαράκης (Χανίων)

Βοηθοί: Σινιοράκης, Αναστασάκης (Χανίων)

Παναθηναϊκός Β – Εργοτέλης (15.00, Ασπροπύργου)

Διαιτητής: Ανδριανός (Αχαΐας)

Βοηθοί: Μπαλτάς, Οικονόμου (Αχαΐας)

Καλαμάτα – Αστ. Βλαχιώτη (15.00, Μεσσήνης)

Διαιτητής: Περράκης (Αθήνας)

Βοηθοί: Φωτόπουλος, Κολλιάκος (Αθήνας)

ΑΕΚ Β – Διαγόρας (15.00, «Γ. Καμάρας»)

Διαιτητής: Τζαμουτζαντώνης (Χίου)

Βοηθοί: Κολοσιώνης (Αιτ/νίας), Κωνσταντίνου (Πρέβεζας / Λευκάδας)

Κηφισιά – Χανιά (15.00, «Μ. Κρητικόπουλος»)

Διαιτητής: Κουκούλας (Λέσβου)

Βοηθοί: Παπαδάκης, Μαυρουδής (Ηρακλείου)

Επισκοπή – Ζάκυνθος (15.00, Π.Ι. Βαρδινογιάννης)

Διαιτητής: Κατοίκος (Αθήνας)

Βοηθοί: Γεωργακόπουλος (Πειραιά), Δημόπουλος (Δυτ. Αττικής)

Ρόδος – ΟΦ Ιεράπετρας (15.00, Δημ. Ρόδου)

Διαιτητής: Χ. Βεργέτης (Αρκαδίας)

Βοηθοί: Δ. Βεργέτης (Αργολίδας), Κύριος (Αρκαδίας)

Λεβαδειακός – Καλλιθέα (Δημ. Λιβαδειάς)

Διαιτητής: Αγγελάκης (Μακεδονίας)

Βοηθοί: Δημητριάδης (Καστοριάς), Μωυσιάδης (Ηπείρου)

ΒΟΡΕΙΟΣ ΟΜΙΛΟΣ

Θεσπρωτός – Αλμωπός Αριδαίας (15.00, Ηγουμενίτσας)

Διαιτητής: Γκάμαρης (Αθήνας)

Βοηθοί: Παγουρτζής (Πειραιά), Νιδριώτης (Αθήνας

Ξάνθη – Νίκη Βόλου (15.00, Ξάνθη Arena)

Διαιτητής: Μαλούτας (Ημαθίας)

Βοηθοί: Καραγκιζόπουλος, Χριστοδούλου (Ημαθίας)

Πιερικός – Ολυμπιακός Βόλου (15.00, Α’ ΔΑΚ Κατερίνης)

Διαιτητής: Μπακογιάννης (Αθήνας)

Βοηθοί: Στεφανής, Δίπλαρης (Καρδίτσας)

Αν. Καρδίτσας – ΠΑΟΚ Β (15.00, Δημ. Στάδιο Καρδίτσας)

Διαιτητής: Ζαμπαλάς (Ηπείρου)

Βοηθοί: Στάικος (Λάρισας), Θανασιάς (Ηπείρου)

Απόλλων Πόντου – Τρίκαλα (15.00, Μακεδονικού)

Διαιτητής: Πολυχρόνης (Πιερίας)

Βοηθοί: Βρούζος, Μηνούδης (Πιερίας)

Βέροια – Λάρισα (15.30 Δημ. Στάδιο Βέροιας)

Διαιτητής: Μπέμπεκ (Κροατία)

Βοηθοί: Πάτακι, Τόμας (Κροατία)

Ηρακλής – Απόλλων Λάρισας (15.00, Καυτανζόγλειο)

Διαιτητής: Τσέτσιλας (Γρεβενών)

Βοηθοί: Μωυσιάδης, Φαλτάκας (Γρεβενών)

Περισσότερα:

Πληροφορίες άρθρου:

Αναρτήθηκε στις 8.03.2022 | Κατηγορίες: Super League 2, Featured, Πρόγραμμα αγώνων | Ετικέτες: ΠΑΟΚ, Λάρισα, Κροατία, ντέρμπι, Αρκαδία, ΑΕΚ, Κηφισιά, Χανιά, Καλλιθέα, Ζάκυνθος, Παναθηναϊκός, Καστοριά, Απόλλων Λάρισας, Λεβαδειακός, Αιγάλεο

 '

Σχολιασμός

Κοινοποιήστε το: