Ηλειακά Νέα - Νέα & Ειδήσεις από την Ηλεία,Πύργος,Ήλιδα,Ζαχάρω,Ολυμπία.
ΑΚΟΛΟΥΘΗΣΤΕ ΜΑΣ:
Από ένα βαθμό μοιράστηκαν Λιμνοχώρι και Δόξα Νιφορεΐκων

Ιδιαίτερα ενδιαφέρον ήταν το ντέρμπι της Δυτικής Αχαϊας στο ουδέτερο γήπεδο του Λάππα ανάμεσα στο Λιμνοχώρι και τη Δόξα Νιφορεΐκων.

Τον τελικό 1-1 μάλλον αφήνει ικανοποιημένη τη Δόξα που έφτασε τους 4 βαθμούς ενώ το Λιμνοχώρι έχει ένα πόντο…

Καλύτερο το Λιμνοχώρι στο πρώτο ημίχρονο έχασε καλές ευκαιρίες με το Γκότση στο 8′ το 10′ και το 16′.

Στο 18 έγινε το 1-0 με κεφαλιά του Τζίμα μετά από εκτέλεση κόρνερ.

Στην επανάληψη η Δόξα μπήκε καλύτερα και ισοφάρισε στο 61′ όταν στο σουτ του Ρηγοπούλου δε έδιωξε σωστά ο Δρόσος, και ο Ραυτακόπουλος με νέο σουτ από κοντά ισοφάρισε.

Στο υπόλοιπο του αγώνα το ματς άνοιξε χωρίς πάντως το σκορ να αλλάξει.

Σφύριξε ο Γιώργος Παπαδόπουλος (Σταυρόπουλος- Θεοφανόπουλος).

Οι συνθέσεις:

Λιμνοχώρι: Δρόσος, Χ.Γερασιμόπουλος, Παρασκευόπουλος, Μούζος, Τζίμας, Λιβάνης, Νιφόρας, Βλάχος, Γκότσης (90′ Νιφορας), Μαντάς, Γκολφινόπουλος.

Δόξα Νιφορεΐκων: Πετρόπουλος, Ταπεινός (88′ Κοσιώνης), Δ.Ανδρικόπουλος (55′ Καρελάς), Νταλάπας, Αγγελόπουλος (64′ Π.Ανδρικόπουλος), Ραυτακόπουλος, Βρύνιας, Μαγκαφάς (64′ Γεωργίου), Ρηγόπουλος, Χρυσανθόπουλος, Χ.Αγγελόπουλος