Γ’ Εθνική:Αποτελέσματα 8ης μέρας – Βαθμολογία και συνέχεια
Ηλειακά Νέα - Νέα & Ειδήσεις από την Ηλεία,Πύργος,Ήλιδα,Ζαχάρω,Ολυμπία.
ΑΚΟΛΟΥΘΗΣΤΕ ΜΑΣ:
Γ’ Εθνική:Αποτελέσματα 8ης μέρας – Βαθμολογία και συνέχεια
ΗΛΙΔΑ Κάμπος News - Αποφάσισε η ΕΠΟ: Το οριστικό πλάνο για τη νέα Γ’ Εθνική

Γ’ Εθνική:Αποτελέσματα 8ης μέρας – Βαθμολογία και συνέχεια

Με τρία από τα ματς του προγράμματος να διεξάγονται το Σάββατο 3/1/23 και τέσσερα την Κυριακή 4/1/23 πραγματοποιείται στον 4ο Όμιλο η 8η αγωνιστική της Γ’ Εθνικής κατηγορίας, σεζόν 2022-2023.

Σάββατο – 1.00

* Αίας Γαστούνης – Ρόδος  1-2       (58′ Σταθάτος φάουλ  –  3′ Μπαρμπαρούσης, 78′ Σουλάι)

Περισσότερα για το ματς, αργότερα, στο ίδιο θέμα εδώ – με ανανέωση κειμένου

Σάββατο – 3.00

* Πανγυθεατικός – Πανιώνιος   0-2      (12′ Τσιμπόκας, 79′ Πίσπας)

* ΑΠΣ Πάτραι – Ερμιονίδα   1-2     (80′ αυτογκ.  –  2′ Τσόφλιος, 26′ Κοτσοβός)

Κυριακή – 1.00

* ΑΕ Μυκόνου – Αιολικός Μυτιλήνης

Κυριακή – 3.00

* Ιάλυσος Ρόδου – Πανηλειακός

* Παναργειακός – Φοίνικας Ν. Επιδαύρου

* Διαβολίτσι – ΑΟ Πυλίου Κω

Η βαθμολογία    (σε 8 αγώνες – δεν υπολογίζεται ακόμα το πρόγραμμα της Κυριακής)

Αιολικός      18    13-5

Πανιώνιος     17    14-2

Ρόδος      16    13–6

ΑΕ Μυκόνου     13    5-2

Ερμιονίδα      13    7–5

ΑΟ Πυλίου Κω     10    10–7

Πανηλειακός    9    5–7

Αίας Γαστούνης    8    8-14

Ιάλυσος      7    10–12

Φοίνικας Ν. Επιδ.     6    10–12

Πάτραι     5    7–12

Διαβολίτσι     5    3–7

Παναργειακός     4    4–10

Πανγυθεατικός     4    6–14

* Από έναν αγώνα λιγότερο: Ρόδος – Πανιώνιος (Τρίτη 10/1)  και  ΑΟ Πυλίου Κω – ΑΕ Μυκόνου (Τετάρτη 11/1)

– Δεν υπολογίζονται ακόμα οι τέσσερις αγώνες από το πρόγραμμα της Κυριακής)

* ΤΙ ΠΡΟΒΛΕΠΕΙ Η ΠΡΟΚΗΡΥΞΗ της ΕΠΟ

– Για την άνοδο:    Οι πέντε πρώτοι των Ομίλων, στην ολοκλήρωση θα παίξουν αγώνες μπαράζ για τέσσερις θέσεις ανόδου στη Σούπερ Λιγκ 2 – Β’ Εθνική. Οι αγώνες αυτοί θα είναι ΔΙΠΛΟΙ. Με σύστημα ομίλου και βαθμολογίας των πέντε ομάδων μεταξύ τους και με ΟΚΤΩ συνολικά αγώνες για καθεμία ομάδα, διπλούς (και μέσα και έξω).

– Για τον υποβιβασμό (στα τοπικά πρωταθλήματα):     Από τον 4ο Όμιλο απευθείας οι ΠΕΝΤΕ τελευταίοι (δηλαδή οι ομάδες που θα τερματίσουν στις θέσεις: 10η, 11η, 12η, 13η, 14η), κι ακόμα θα υποβιβαστεί και ο χειρότερος 9ος που θα κριθεί μεταξύ των ομίλων 2, 3, 4 και 5

            Η επόμενη 9η αγωνιστική – Κυριακή 15/1

Πανηλειακός – Παναργειακός

Φοίνικας Ν. Επιδαύρου – Αίας Γαστούνης

Ερμιονίδα – ΑΣ Ρόδος

Πανιώνιος – ΑΕ Μυκόνου

ΑΟ Πυλίου Κω – ΑΠΣ Πάτραι

Ιάλυσος Ρόδου – Πανγυθεατικός

Αιολικός Μυτιλήνης – Διαβολίτσι

Σχολιασμός

Κοινοποιήστε το: