Ηλειακά Νέα - Νέα & Ειδήσεις από την Ηλεία,Πύργος,Ήλιδα,Ζαχάρω,Ολυμπία.
ΑΚΟΛΟΥΘΗΣΤΕ ΜΑΣ:
Αρχική Κόροιβος Αμαλιάδας: Ήττα εντός έδρας

Κόροιβος Αμαλιάδας: Ήττα εντός έδρας

Κόροιβος Αμαλιάδας: Νέα ήττα, η πρώτη εντός έδρας στην Α2 εθνική κατηγορία, για την Ηλειακή ομάδα.

Εχασε με 60-70 από τον Πανερυθραϊκό στο παιχνίδι της απόψε στο κλειστό της Αμαλιάδας χωρίς κόσμο φυσικά λόγω μέτρων για τον κορωνοιό.

Το ματς ήταν δυνατό και νευρικό, με τις δυο ομάδες άστοχες, στο πρώτο δεκάλεπτο, οπότε και η ομάδα από την Αττική προηγήθηκε με 9-13 στο 10′, αλλά και στη συνέχεια αυτή ήταν που είχε προβάδισμα με τον Κόροιβο να κυνηγάει στο σκορ (28-36 ημίχρονο, και 46-52 στο 30′ με τη λήξη του τρίτου δεκαλέπτου). Τελικό σκορ 60-70.

Κόροιβος (Δελέγκος): Μάριος Τσέλλος (dnp), Βασίλης Σταυρακούκας 0 (5’45”), Δημήτρης Κουρέπης 11 (3/6 δ., 1/3 τρ., 5ρ.), Αλέξανδρος Αγγελάκος 6 (2/4 δ.), Παντελής Μαραγκάκης 2 (0/4 τρ.), Παναγιώτης Γκάτζιος 2 (1/1 δ.), Λευτέρης Κατσαβόπουλος (dnp), Γιώργος Παπαδιονυσίου 11 (2/4 δ., 2/9 τρ., 2ασ.), Αλέξανδρος Κάππος 12 (3/3 δ., 2/2 τρ.), Γιάννης Μιχαλούτσος 0 (0/3 δ., 0/5 τρ.), Ανδρέας Μπεκρής (5’30”), Βαγγέλης Τζόλος 16 (0/7 δ., 3/6 τρ., 3ασ.)