Νέα της Ηλείας,Ειδήσεις Ενημέρωση,Πύργος,Αμαλιάδα,Ζαχάρω,Ολυμπία,iliakanea
ΑΚΟΛΟΥΘΗΣΤΕ ΜΑΣ:
Αρχική Τα ζευγάρια των προημιτελικών του Μουντομπάσκετ 2019 – News.gr
Τα ζευγάρια των προημιτελικών του Μουντομπάσκετ 2019 – News.gr

Τα ζευγάρια των προημιτελικών του Μουντομπάσκετ 2019 – News.gr



Το πλήρες πρόγραμμα για τη συνέχεια της διοργάνωσης

Ολοκληρώθηκε σήμερα η 2η αγωνιστική της φάσης των «16» του Μουντομπάσκετ 2019 και έγιναν γνωστά τα ζευγάρια των προημιτελικών αλλά και οι διασταυρώσεις μέχρι τον μεγάλο τελικό της 15ης Σεπτεμβρίου στην Wukesong Sport Arena του Πεκίνου.

Στα σημερινά ματς σημειώθηκαν τα εξής αποτελέσματα:

Β΄ ΦΑΣΗ («16»)

2η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ (9/9/2019)

11ος ΟΜΙΛΟΣ

Τσεχία-Ελλάδα                         77-84

ΗΠΑ-Βραζιλία                          89-73

Βαθμολογία

Ν-Η  Β.

  1. ΗΠΑ 5-0 10  –ΠΡΟΚΡΙΘΗΚΑΝ ΣΤΟΥΣ «8»–
  2. Τσεχία 3-2 8

———————–

  1. Ελλάδα 3-2 8              –ΘΕΣΕΙΣ ΚΑΤΑΤΑΞΗΣ 9-16–
  2. Βραζιλία 3-2 8

12ος ΟΜΙΛΟΣ

Δομινικανή Δημοκρατία-Λιθουανία       55-74

Γαλλία-Αυστραλία                     98-100

Βαθμολογία

Ν-Η  Β.

  1. Αυστραλία 5-0 10 –ΠΡΟΚΡΙΘΗΚΑΝ ΣΤΟΥΣ «8»–
  2. Γαλλία 4-1 9

———————————-

  1. Λιθουανία 3-2  8    –ΘΕΣΕΙΣ ΚΑΤΑΤΑΞΗΣ 9-16–
  2. Δομινικανή Δημοκρατία 2-3 7

ΘΕΣΕΙΣ 17-32

2η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ (9/9/2019)

15ος ΟΜΙΛΟΣ

Ιαπωνία-Μαυροβούνιο                   65-80

Τουρκία-Νέα Ζηλανδία                101-102

Βαθμολογία

Ν-Η  Β.

  1. Νέα Ζηλανδία 3-2 8
  2. Τουρκία 2-3 7
  3. Μαυροβούνιο 1-4 6
  4. Ιαπωνία 0-5 5

16ος ΟΜΙΛΟΣ

Ιορδανία-Σενεγάλη                    79-77

Γερμανία-Καναδάς                     82-76

Βαθμολογία

Ν-Η  Β.

  1. Γερμανία 3-2 8
  2. Καναδάς 2-3 7
  3. Ιορδανία 1-4 6
  4. Σενεγάλη 0-5 5

Την Τρίτη 10 Σεπτεμβρίου ξεκινά η προημιτελική φάση και ακολουθεί το πλήρες πρόγραμμα των αγώνων μέχρι τον μεγάλο τελικό:

Τρίτη 10 Σεπτεμβρίου (Προημιτελικά)
14:00 Αργεντινή – Σερβία
16:00 Ισπανία – Πολωνία

Τετάρτη 11 Σεπτεμβρίου (Προημιτελικά)
14:00 ΗΠΑ – Γαλλία
16:00 Αυστραλία – Τσεχία

Πέμπτη 12 Σεπτεμβρίου (Θέσεις 5-8)
14:00 Ηττημένος Αργεντινή vs Σερβία – Ηττημένος ΗΠΑ vs Γαλλία (1)
16:00 Ηττημένος Ισπανία vs Πολωνία – Ηττημένος Αυστραλία vs Τσεχία (2)

Παρασκευή 13 Σεπτεμβρίου (Ημιτελικά)
Νικητής Αργεντινή vs Σερβία – Νικητής ΗΠΑ vs Γαλλία
Νικητής Ισπανία vs Πολωνία – Νικητής Αυστραλία vs Τσεχία

Σάββατο 14 Σεπτεμβρίου (Θέσεις 5-8)
11:00 Ηττημένος 1 – Ηττημένος 2
15:00 Νικητής 1 – Νικητής 2

Κυριακή 15 Σεπτεμβρίου
11:00 Μικρός τελικός
15:00 Τελικός

Σχολιασμός

Κοινοποιήστε το: