Νέα της Ηλείας,Ειδήσεις Ενημέρωση,Πύργος,Αμαλιάδα,Ζαχάρω,Ολυμπία,iliakanea
ΑΚΟΛΟΥΘΗΣΤΕ ΜΑΣ:
Αρχική Το πρόγραμμα της Ευρωλίγκα για Παναθηναϊκό-Ολυμπιακό – News.gr
Το πρόγραμμα της Ευρωλίγκα για Παναθηναϊκό-Ολυμπιακό – News.gr

Το πρόγραμμα της Ευρωλίγκα για Παναθηναϊκό-Ολυμπιακό – News.gr



Οι ημερομηνίες των ντέρμπι των «αιωνίων»

Δόθηκε στη δημοσιότητα από την Euroleague το πλήρες πρόγραμμα της κανονικής διάρκειας της σεζόν 2019-’20, με εναρκτήριο τζάμπολ της πρώτης αγωνιστικής στις 3 και 4 Οκτωβρίου.

Σύμφωνα με το καλεντάρι, Παναθηναϊκός και Ολυμπιακός θα αναμετρηθούν την Παρασκευή 6 Δεκεμβρίου στο ΟΑΚΑ για την 12η αγωνιστική και στο ΣΕΦ την Τρίτη 3 Μαρτίου για την 27η αγωνιστική.

Την πρώτη αγωνιστική, οι «πράσινοι» θα υποδεχθούν τον Ερυθρό Αστέρα και τον Τζέημς Γκιστ στο ΟΑΚΑ στις 4 Οκτωβρίου ενώ οι «ερυθρόλευκοι» θα αντιμετωπίσουν εκτός έδρας τη Βιλερμπάν.

Το πρόγραμμα του Παναθηναϊκού:

1η αγωνιστική

Παρασκευή (04/10, 21:30) Παναθηναϊκός ΟΠΑΠ – Ερυθρός Αστέρας

2η αγωνιστική

Πέμπτη (10/10, 21:45) Βιλερμπάν – Παναθηναϊκός ΟΠΑΠ

3η αγωνιστική

Πέμπτη (17/10, 21:30) Παναθηναϊκός ΟΠΑΠ – Αρμάνι Μιλάνο

4η αγωνιστική

Πέμπτη (24/10, 20:00) Ζενίτ Αγ. Πετρούπολης – Παναθηναϊκός ΟΠΑΠ

5η αγωνιστική και 6η αγωνιστική

Τρίτη (29/10, 20:00) Χίμκι – Παναθηναϊκός ΟΠΑΠ

Πέμπτη (31/10, 21:00): Παναθηναϊκός ΟΠΑΠ – Αναντολού Εφές

7η αγωνιστική

Παρασκευή (08/11, 21:30) Παναθηναϊκός ΟΠΑΠ – Βαλένθια

8η αγωνιστική

Πέμπτη (14/11, 21:00) Παναθηναϊκός ΟΠΑΠ – Άλμπα Βερολίνου

9η αγωνιστική και 10η αγωνιστική

Τρίτη (19/11, 20:00) Ζαλγκίρις Κάουνας – Παναθηναϊκός ΟΠΑΠ

Παρασκευή (22/11, 21:30) Μπάγερν Μονάχου – Παναθηναϊκός ΟΠΑΠ

11η αγωνιστική

Πέμπτη (28/11, 21:00) Παναθηναϊκός ΟΠΑΠ – Μπασκόνια

12η αγωνιστική

Παρασκευή (06/12, 21:30) Παναθηναϊκός ΟΠΑΠ – Ολυμπιακός

13η αγωνιστική

Παρασκευή (13/12, 22:00) Μπαρτσελόνα – Παναθηναϊκός ΟΠΑΠ

14η αγωνιστική και 15η αγωνιστική

Τρίτη (17/12, 21:00) Παναθηναϊκός ΟΠΑΠ – Φενέρμπαχτσε

Πέμπτη (19/12, 21:05) Μακάμπι Τελ Αβίβ – Παναθηναϊκός ΟΠΑΠ

16η αγωνιστική

Πέμπτη (26/12, 21:00) Παναθηναϊκός ΟΠΑΠ – Ρεάλ Μαδρίτης

17η αγωνιστική

Παρασκευή (03/01, 20:00) ΤΣΣΚΑ Μόσχας – Παναθηναϊκός ΟΠΑΠ

18η αγωνιστική

Πέμπτη (09/01, 21:45) Αρμάνι Μιλάνο – Παναθηναϊκός ΟΠΑΠ

19η αγωνιστική και 20η αγωνιστική

Τετάρτη (15/01, 21:00) Παναθηναϊκός ΟΠΑΠ – Μπάγερν Μονάχου

Παρασκευή (17/01, 21:30) Παναθηναϊκός ΟΠΑΠ – Ζαλγκίρις Κάουνας

21η αγωνιστική

Παρασκευή (24/01, 21:30) Παναθηναϊκός ΟΠΑΠ – Βιλερμπάν

22η αγωνιστική

Παρασκευή (31/01, 22:00) Βαλένθια – Παναθηναϊκός ΟΠΑΠ

23η αγωνιστική και 24η αγωνιστική

Τετάρτη (05/02, 20:00) Ερυθρός Αστέρας – Παναθηναϊκός ΟΠΑΠ

Παρασκευή (07/02, 21:30) Παναθηναϊκός ΟΠΑΠ – Ζενίτ Αγ. Πετρούπολης

25η αγωνιστική

Παρασκευή (21/02, 21:30) Παναθηναϊκός ΟΠΑΠ – Μπαρτσελόνα

26η αγωνιστική

Παρασκευή (28/02, 22:00) Ρεάλ Μαδρίτης – Παναθηναϊκός ΟΠΑΠ

27η αγωνιστική και 28η αγωνιστική

Τρίτη (03/03, 21:00) Ολυμπιακός – Παναθηναϊκός ΟΠΑΠ

Πέμπτη (05/03, 21:00) Παναθηναϊκός ΟΠΑΠ – ΤΣΣΚΑ Μόσχας

29η αγωνιστική

Παρασκευή (13/03, 20:45) Φενέρμπαχτσε – Παναθηναϊκός ΟΠΑΠ

30η αγωνιστική

Πέμπτη (19/03, 21:00) Άλμπα Βερολίνου – Παναθηναϊκός ΟΠΑΠ

31η αγωνιστική και 32η αγωνιστική

Τετάρτη (25/03, 21:00) Παναθηναϊκός ΟΠΑΠ – Χίμκι

Παρασκευή (27/03, 20:30) Αναντολού Εφές – Παναθηναϊκός ΟΠΑΠ

33η αγωνιστική

Παρασκευή (03/04, 21:00) Παναθηναϊκός ΟΠΑΠ – Μακάμπι Τελ Αβίβ

34η αγωνιστική

Παρασκευή (10/04, 22:00) Μπασκόνια – Παναθηναϊκός ΟΠΑΠ

Το πρόγραμμα του Ολυμπιακού:

1η αγωνιστική

Πέμπτη (3/10, 21:45), Βιλερμπάν – Ολυμπιακός

2η αγωνιστική

Παρασκευή (11/10, 21:30), Oλυμπιακός – Βαλένθια

3η αγωνιστική

Παρασκευή (18/10, 21:30), Ολυμπιακός – Ζενίτ Αγ. Πετρούπολης

4η αγωνιστική

Παρασκευή (25/10, 22:00), Μπασκόνια – Ολυμπιακός

5η αγωνιστική και 6η αγωνιστική

Τετάρτη (30/10, 20:00) ΤΣΣΚΑ Μόσχας – Ολυμπιακός

Παρασκευή (1/11, 21:30), Ολυμπιακός – Μακάμπι Τελ Αβίβ

7η Αγωνιστική

Πέμπτη (7/11 21:00) Ολυμπιακός – Αναντολού Εφές

8η αγωνιστική

Παρασκευή (15/11, 21:30) Ολυμπιακός – Ζαλγκίρις Κάουνας

9η αγωνιστική και 10η αγωνιστική

Τρίτη (19/11, 21:30) Μπάγερν Μονάχου – Ολυμπιακός

Πέμπτη (21/11, 21:00) Άλμπα Βερολίνου – Ολυμπιακός

11η αγωνιστική

Παρασκευή (29/11, 21:30) Ολυμπιακός – Αρμάνι Μιλάνο

12η αγωνιστική

Παρασκευή (6/12, 21:30) Παναθηναϊκός ΟΠΑΠ – Ολυμπιακός

13η αγωνιστική

Πέμπτη (12 Δεκεμβρίου, 22:00) Ρεάλ Μαδρίτης – Ολυμπιακός

14 αγωνιστική και 15η αγωνιστική

Τετάρτη (18/12, 21:00) Ολυμπιακός – Χίμκι

Παρασκευή (20/12, 20:00) Ερυθρός Αστέρας – Ολυμπιακός

16η αγωνιστική

Παρασκευή (27/12, 21:00) Μπαρτσελόνα – Ολυμπιακός

17η αγωνιστική

Πέμπτη (2/01, 21:00) Ολυμπιακός – Φενέρμπαχτσε

18η αγωνιστική

Παρασκευή (10/01, 22:00) Βαλένθια – Ολυμπιακός

19η αγωνιστική και 20η αγωνιστική

Τρίτη (14/01, 21:00) Ολυμπιακός – Άλμπα Βερολίνου

Παρασκευή (17/01, 21:30), Ολυμπιακός – Μπάγερν Μονάχου

21η αγωνιστική

Παρασκευή (23/01, 20:00) Ζενίτ Αγίας Πετρούπολης – Ολυμπιακός

22η αγωνιστική

Πέμπτη (30/01, 21:00) Ολυμπιακός – Μπασκόνια

23η αγωνιστική και 24η αγωνιστική

Τρίτη (4/02, 20:00) Ζαλγκίρις Κάουνας – Ολυμπιακός

Πέμπτη (6/02, 21:00) Ολυμπιακός – ΤΣΣΚΑ Μόσχας

25η αγωνιστική

Πέμπτη (20/02, 21:00) Ολυμπιακός – Βιλερμπάν

26η αγωνιστική

Πέμπτη (27/02, 21:05), Μακάμπι Τελ Αβίβ – Ολυμπιακός

27η αγωνιστική και 28η αγωνιστική

Τρίτη (3/03, 21:00), Ολυμπιακός – Παναθηναϊκός ΟΠΑΠ

Παρασκευή (6/03, 21:30) Αναντολού Εφές – Ολυμπιακός

29η αγωνιστική

Πέμπτη (12/03, 21:45), Αρμάνι Μιλάνο – Ολυμπιακός

30η αγωνιστική

Παρασκευή (20/03, 21:30), Ολυμπιακός – Ρεάλ Μαδρίτης

31η αγωνιστική + 32η αγωνιστική

Τρίτη (24/03, 21:00), Ολυμπιακός – Ερυθρός Αστέρας

Παρασκευή (27/03, 20:00) Χίμκι – Ολυμπιακός

33η αγωνιστική

Πέμπτη (2/03, 21:45), Φενέρμπαχτσε – Ολυμπιακός

34η αγωνιστική

Πέμπτη (9/03, 21:00), Ολυμπιακός – Μπαρτσελόνα

 

Σχολιασμός

Κοινοποιήστε το: