Ηλειακά Νέα - Νέα & Ειδήσεις από την Ηλεία,Πύργος,Ήλιδα,Ζαχάρω,Ολυμπία.
ΑΚΟΛΟΥΘΗΣΤΕ ΜΑΣ:
Τοπικό ποδόσφαιρο: Τα αποτελέσματα της Κυριακής και οι βαθμολογίες
ΕΠΣ Ηλείας: Τα αποτελέσματα των αγώνων του Σαββάτου 20/11 για το Κύπελλο

Τοπικό ποδόσφαιρο: Τα αποτελέσματα της Κυριακής και οι βαθμολογίες


Τοπικό ποδόσφαιρο: Τα αποτελέσματα της Κυριακής και οι βαθμολογίες

Τρεις εξ αναβολής αγώνες διεξήχθησαν σήμερα, ένας για την Α2 Κατηγορία και δύο για την Β΄ Κατηγορία. Για την Α2 ο Διγενής Χαριάς νίκησε 3-1 στο Γεράκι τον Εθνικό και ανέβηκε στην 5η θέση, ενώ ο Εθνικός παρέμεινε ουραγός.

Α2 SHELL ΠΕΤΡΟΠΟΥΛΟΣ

Κυριακή 6/3

Εθνικός Γ.-Διγενής  1-3

Η βαθμολογία

(Σε 12 αγώνες)

Λ. Αστέρας 22-10  24

———————————

Ηλειακός Λ. 17-11  23

Κένταυρος Σ.  19-15  22

Α.Ο. Μακρισίων  32-20  20

——————————-

Διγενής  13-18   17

Λέοντες 21-21  15

ΠΑΟ Κακ.  15-16  13

Θύελλα Καρδ. 13-20   13

—————————————-

Ατρόμητος Β. 18-23  12

Εθνικός Γερ.  12-28  9

Επόμενη αγωνιστική (12-13/3)

Ηλειακός Λ.-Ατρόμητος Β.

Θύελλα Κ.-Α.Ο.Μ.

Εθνικός Γ.-Κένταυρος Σ.

Λ. Αστέρας-Λέοντες

ΠΑΟΚ-Διγενής

Β΄ JOHN DEERE ΑΘΑΝΑΣΟΥΛΗΣ

1ος Όμιλος

Σάββατο 5/3

Αγ. Δημήτριος-Πρόοδος  1-6

Αγ. Γεώργιος-Αλφειονίδα διεκόπη λόγω καταιγίδας με το σκορ στο 0-0

Η βαθμολογία

(Σε 10 αγώνες)

Απόλλων Ν.Φ.  33-5  27

Πρόοδος  34-9  19

Ολυμπιακός Λ.  19-12   14

Αγ. Δημήτριος 13-24  12

Αγ. Γεώργιος  10-13  7

Θρίαμβος 9-27  6

Αλφειονίδα 5-33   0

*Εκκρεμεί ο αγώνας Αγ. Γεώργιος-Αλφειονίδα (διεκόπη με το σκορ στο 0-0).

Επόμενη αγωνιστική (13/3)

Πρόοδος-Αγ. Δημήτριος

Θρίαμβος-Ολυμπιακός Λ.

Απόλλων Ν.Φιγαλείας-Αγ. Γεώργιος

Ρεπό: Αλφειονίδα

2ος Όμιλος

Σάββατο 5/3

Κεραυνός Χ.-Ωλενειακός αναβλήθηκε

Πήγασος-Ερμής διεκόπη λόγω καταιγίδας, με το σκορ στο 1-1

Κυριακή 6/3

Δόξα Ελ.-Αετός Αλποχωρίου 3-3

Η βαθμολογία

(Σε 10 αγώνες)

Κεραυνός Χ.  22-4  23

Πήγασος 34-7   22

Δόξα Ελ. 15-15  17

Αετός Αλπ.  19-18  12

Ωλενειακός  21-23  12

Α.Ο. Κουτσοχέρας 13-23   12

Ερμής 14-24   7

Αίολος  10-34  4

*Εκκρεμούν οι αγώνες Κεραυνός Χ.-Ωλενειακός και Πήγασος-Ερμής (διεκόπη με το σκορ στο 1-1).

Επόμενη αγωνιστική (13/3)

Α.Ο. Κουτσοχέρας-Πήγασος

Αίολος-Κεραυνός

Ερμής-Δόξα Ελ.

Αετός Αλπ.-Ωλενειακός

3ος Όμιλος

Σάββατο 5/3

Κουρτέσι-Αμαλιάδα 2008  5-0

Κυριακή 6/3

Α.Ο. Κάστρου-Ν. Ατρόμητος 2-2

Η βαθμολογία

(Σε 9 αγώνες)

Α.Ο. Κάστρου 24-10  22

Ν. Ατρόμητος 29-11  22

Κουρτέσι 23-12  16

Ίφιτος Κ.  10-11  13

Αμαλιάδα 2008  17-25  10

Άρης Δήμητρας 13-16  9

Μυρσιναϊκός 13-18  7

Αετός Κ.  5-28  0

*Εκκρεμούν οι αγώνες Άρης Δ.-Κουρτέσι (9/3) και Μυρσιναϊκός-Ίφιτος Κ. (9/3)

Επόμενη αγωνιστική (12-13/3)

Μυρσιναϊκός-Άρης Δ.

Αμαλιάδα 2008-Ν. Ατρόμητος

Ίφιτος Κ.-Κουρτέσι

Α.Ο. Κάστρου-Αετός Κ.

Σχολιασμός

Κοινοποιήστε το: